Freya Fragrance

The Goddess LineArtnr: 32227

549 KR

The-Godess-line-FREYA-Glimja-300x300.jpg
freya2-300x300.jpg
freya3-300x300.jpg

Freya Fragrance

The Goddess Line Artnr: 32227
Dette produktet venter på å bli oversatt til norsk. Så lenge du kan lese produktteksten på svensk. Hvis du har spørsmål, er du velkommen til å kontakte kundeservice.

Parfym tillverkad på bäraroljor, eteriska oljor och doftoljor, inget vatten eller alkohol tillsatt. Freya är gudinnan av kärlek, sensuell och vild. En kvinna som känner till sina krafter väl och står tryggt i dem. Doften är söt och fruktig med bergamott och labdanum samt basnoter av sandelträ. Det är ett perfekt val aromterapi för att motverka nedstämdhet och främja positivitet och mod. En 9 ml glasflaska med roll-on-applikator. Les mer

549 KR

På lager

Passa på! Kampanjen tar slut om:
  • 2-4 Dagers Leveringstid
  • Fornøyd-garanti
  • Fri frakt over         

Beskrivelse

Freya Fragrance

Doftolja för huden utan syntetiska tillsatser.

  • Freyas doft är en söt, fruktig, träaktig doft från bergamott och labdanum, ros och jasmin med basnoter av sandelträ. Det är en välbekant feminin doft, som samtidigt ger en kvardröjande komplexitet, som man kan tänka sig att gudinnan Freya gjorde.
  • Bergamott motverkar nedstämdhet och ger en positivt lynne.
  • Labdanum har en varm, mustig och lätt söt doft som sägs lugna och motverka huvudvärk.
  • Sandalträ lugnar sinnet och ger fokus.
  • Freya är gudinnan av kärlek, fertilitet och sexualitet.
  • Hon är en formidabel kvinna, gudinna och trollkvinna.
  • Hon känner till sina krafter och vet hur hon ska använda dem.
  • Hon är sensuell och vild, samtidigt som hon är en mästare på att utöva den mest disciplinerade formen av magi.
  • Innehåller ingen alkohol och inget vatten.

En liten glasflaska med roll-on-applicator.

OBS! Denna parfym kan variera i sin doft/styrka olika årstider och olika sändningar – vi kan ej garantera att den doftar precis likadant som den flaskan du köpte förra gången.

Innehåll/INCI: Kokosolja (Cocos nucifera oil), Jojobaolja (Simmondsia chinensis oil,) en mix av eteriska oljor av Bergamott (Citrus aurantium bergamia fruit oil), Jasmin (Jasminum officinale oil), Ros (Rosa damascena oil), Labdanum* (Cistus ladaniferus oil), Sandelträ (Santalum album oil), Vitamin E (Tocopherol) och Rosmarin (Rosmarinus officinalis). Vegan och ej djurtestad. *Labdanum är ett harts som utvinns ur klipprosen genom destillering.

Tillverkare: The Goddess Line, USA.

Omtaler

Det er ingen omtaler ennå.

Bare innloggede kunder som har kjøpt dette produktet kan legge igjen en omtale.