i+m Freistil Sensitive Cleansing Milk parfymfri, 150 ml

i+m NaturkosmetikArtnr: IM300
(20) customer reviews

209 kr

i+m Freistil Sensitive Cleansing Milk parfymfri, 150 ml

i+m Naturkosmetik Artnr: IM300
(20) customer reviews

Freistil Cleansing Milk är en mild, ekologisk och parfymfri rengöringsmjölk. Den håller huden i balans och passar speciellt känslig hud. De ekologiska oljorna av mandel, solros och jojoba skyddar huden mot uttorkning. Med en mild doft av vanilj från vaniljextrakt. 150 ml. Läs mer här!

209 kr

Få kvar

Passa på! Kampanjen tar slut om:
  • 1-3 Dagars Leveranstid
  • Nöjd-kund-garanti
  • Fri frakt över 599 kr

Beskrivning

Freistil Cleansing Milk 

Freistil Cleansing Milk är en mild, ekologisk rengöringsmjölk utan tillsatt doft. Denna håller huden i balans och passar speciellt känslig hud. Med en mild doft av vanilj från vaniljextrakt.

Vad gör den:
Avlägsnar smutspartiklar och make-up från porerna och förbereder huden för efterföljande vård. De ekologiska oljorna av mandel, solros och jojoba skyddar huden mot uttorkning. Rengöringsmjölken har ett ph-värde på 4,5 – 5,5.

Passar:
Alla men speciellt känslig hy, allergiker och även barn.

Användning:
Applicera rengöringsmjölken morgon och kväll på fuktad eller torr hud och skölj sedan med ljummet vatten.

Fritt från:
– Gluten
– Eteriska oljor
– Blomextrakt
– Tvålämnen
– Animaliska ingredienser
– Petroleumbaserade ingredienser
– Parabener & phenoxyetanol

Volym:
150 ml.